وبلاگ

چرا بابی براون در صنعت لوازم آرایشی موفق است ؟

در سال ۱۹۹۱ یک خط تولید وسایل آرایشی راه‌اندازی نمود، زیرا از رژ لب متنفر بود. چهار سال بعد، استی لادر برند «نگاه طبیعی» او را خرید و به براون هم پول و هم کنترل خلاقیت شرکت را پیشنهاد کرد. و بابی براون پیشرو صنعت و زمامدار برند خود باقی ماند- در حالی که او مادر سه فرزند اس تو چندین کار مختلف دارد.
مصاحبه توسط آلیسون بیرد
HBR: سمت شما مدیر عامل است. این سمت چه نقشی را در بر می‌‌گیرد؟
Brown: هر چیزی که به هنرمندان و مصرف‌‌‌‌کننده‌ی بنده مربوط می‌‌شود: توسعه و تولید محصولات و بازاریابی آن‌ها. به ندرت جلسه عملیاتی یا مالی دارم. به آن افراد سلام کرده و تحسین‌شان می‌‌کنم، اما از انجام کارهایی که در آن‌ها مهارت دارم لذت می‌‌برم.
آیا اداره‌ی برند خود در یک سازمان بزرگ دشوار است؟
موانعی در سر راه وجود دارند، چیزهایی که می‌‌بایست از آن‌ها عبور کرد. هنگامی که مردم دیدگاه‌های خود را بیان می‌‌کنند، شما تنها می‌‌گویید، «ایده بسیار خوبی است، متشکرم». سپس بازگشته و آنچه را که خود می‌‌پسندید انجام می‌‌دهید. معمولاً در شرکت‌‌‌های بزرگ، کار بسیاری وجود دارد و کسی فرصت برای بحث و جدل پیدا ‌‌‌‌‌نمی‌کند و به این دلیل که برند در حال رشد است، آن‌ها به من مراجعه ‌‌‌‌‌نمی‌کنند. پافشاری نکرده و تنها پیشنهاد می‌‌دهند.
اما شما مدتی پیش از دفتر مرکزی خارج شدید.بله، من در محیط شرکت بودم، فکر کنم در طبقه چهل و پنجم و همانند یک کارمند شرکت لباس می‌‌پوشیدم، کت‌ها و پاشنه بلندهایی که احساس راحتی ‌‌‌‌‌نمی‌کردم. من سر کار رفتم و از پنجره‌ای به بیرون نگاه می‌‌کردم که باز ‌‌‌‌‌نمی‌شد و احساس خوبی نداشتم. در برهه‌ای از زمان وقتی تجارت و کسب و کار در رکود بود، به مدیر عامل گفتم، «من قادر به انجام کاری که می‌‌خواهم نیستم»‌‌‌، او گفت: «تصمیم به انجام چه کاری را دارید؟» پاسخ دادم «می‌‌خواهم به پایین شهر نقل مکان نمایم، به افراد اجازه می‌‌دهم که شلوارهای جین بپوشند و جو و فضایی باز و خلاقانه ایجاد میکنم.» من آن کارها را انجام دادم و موفق شدم.
شما چه نوع رئیسی هستید؟
من شدیداً مشغول به کار هستم، بنابراین حقیقت را به مردم می‌‌گویم. یکی از کارکنانم به من می‌‌خندد چرا که وقتی چیزی را ‌‌‌‌‌نمی‌پسندم، می‌‌گوید «جسارت نباشد، اما…» اما من وقتی کسی با ایده یا فرمولی نو و جدید می‌‌آید اولین نفر هستم که او را در آغوش می‌‌گیرم. شدیداً اهمیت می‌‌دهم، چرا که هیچ کاری را جز مصاحبه به تنهایی انجام ‌‌‌‌‌نمی‌دهم. بنابراین روابط خوبی با افرادم دارم. شما یا با من به مدت طولانی کار می‌‌کنید و یا موفق ‌‌‌‌‌نمی‌شوید.
هنگام استخدام جدید به دنبال چه چیزی هستید؟
به افرادی با انرژی که زیبا‌شناختی من را به اشتراک می‌‌گذارند و خوش‌رو، با استعداد و راستگو هستند، نیاز دارم. ‌‌‌‌‌نمی‌توانم با کسی کار کنم که حرفش با عملش مغایرت دارد. از یک مصاحبه ‌‌‌‌‌نمی‌توان فرآیند خلاقیت یک فرد را تشخیص داد، بنابراین ابتدا سعی می‌‌کنم با افراد بر پایه فریلنسری(دورکاری و پروژه‌ای) کاری کنم.
کجا بهترین عملکرد کاری را نشان می‌‌دهید؟ از طریق سرویس ماشین ارتباط برقرار می‌‌کنم، بنابراین دو بار در روز یک ساعت زمان برای انجام هر کاری دارم. با ایده‌ها مشغول می‌‌شوم. تمامی هشت کتابم را در صندلی پشت نوشته‌ام. کار کردن با تیم بسیار مهم است، اما من تمرکز کافی در دفتر را ندارم.
چه اتفاقی می‌‌افتد زمانی که یک روند یا ترند آرایشی را از دست می‌‌دهید؟
من به بازار گوش می‌‌دهم، اما اگر شکل کنونی یک محصول را نپسندم، نام خود را بر روی آن ثبت ‌‌‌‌‌نمی‌کنم. می‌‌دانم چرا مردم چیزی را می‌‌خواهند و آن را بازسازی می‌‌کنند. من نیازی ندارم که اولین باشم؛ بلکه، باید بهترین باشم.
چرا مدیران زن اجرایی باید به آرایش اهمیت بدهند؟
موفقیت مستلزم تجربه و اعتماد به نفس است. شما باید بهترین را حس کنید. اگر آن را بدون آرایش حس می‌کنید، خوش شانس هستید.
ما را از نظرات خود بهره مند کنید . . .

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.